Kassipojad

  • Kõik meie kassipojad on uude koju minnes vähemalt 14 nädalat vanad ja kaaluvad vähemalt 1200 gr
  • Kassipojad on saanud ussirohtu, kaks korda vaktsineeritud ja veterinaari poolt üle vaadatud
  • Kassipoegadele on paigaldatud mikrokiip
  • Kõigil kassipoegadel on FIFe tõutunnistus ja EU pass
  • Lemmiku kvaliteediga kassipoja ostmisel on uuel omanikul kohustus steriliseerida/kastreerida kassipoeg hiljemalt 10 kuuseks saamiseni
  • Aretuseks müüdavatel kassipoegadel, kelle vanemad on erineva veregrupiga, määratakse ka kasvataja poolt veregrupp.
  •  Kasvandus võtab õiguse müüa oma kasvandik inimesele, keda ta usaldab ja on kindel, et tema kass-kassipoeg saab kodu  armastava ja hooliva pere juures.

Hinnad:
Lemmikloom al. 1000 – 1200€
Aretuseks al. 1200 – 1300€
Näituse tasemel al.1300€ kuni 1500€ ja enamgi (kastreeritud/steriliseeritud näituse kass ka odavamalt)

  • Lemmikloom

See on kassipoeg või ka juba täiskasvanud kass, kes ei sobi aretuseks. Tähendab, tal on mingid omadused, mis pole ideaalse püha birma tõule vastavad. See puudutab ainult teatud kõrvalekaldeid tõustandardist. Kas on tal mingid valged laigud (kus pole lubatud) või pole sokid/kiilud piisavad. Või on kasvatajal mingi muu põhjus, miks ta ei soovi, et seda looma kasutatakse aretuses. See on kasvataja õigus. Selline kassipoeg on ikkagi puhas tõukass ja omab tõutunnistust. Kindlasti on keelatud tegeleda aretusega. Kassipoja ostmisel kodulemmikuks, on uuel omanikul kohustus steriliseerida/kastreerida kassipoeg hiljemalt 10 kuuseks saamisel. Koduloomaks saab kasvandusest osta ka täiskasvanud looma, keda enam ei kasutata aretuses ja on juba kastreeritud/steriliseeritud. Muidugi on kassipoja hind alati kõrgem, kui täiskasvanud kassil. Vanemaid täiskasvanud kasse võib aegajalt kasvandustest ka tasuta saada.

  • Aretuseks kasutatav loom

Sellist kassi võib kasutada aretuses (paaritamiseks) ja tal ei ole defekte. Kasvataja võib keelduda kassi müümisest aretuseks, kui ta ei ole kindel kas sellele loomale on paarituseks sobivat vastaspoolt. Väide, et küll me hiljem leiame ei sobi. Paljud kasvandused ei anna oma isast teistele paaritamiseks (nimetatakse suletud kasvanduseks). Tuleks meeles pidada, et tõukasside aretusega tegelemine ei ole vahend raha teenimiseks. Aretusega tegelemine on küllalt kulukas ja heade tõuaomadustega loomad on väga kallid. Mõnikord tuleb väga kaua järjekorras oodata, et sellist tõulooma saada. See on hobi, aga mitte äri.

  • Näituse ehk show loom

Need on kaunimad ja eredamad oma tõu esindajad! Nad on iga kasvanduse uhkus ja väga kallid. Sellised loomad on mõeldud aretuseks ja näitustel käimiseks. On ka võimalus osta kasvandusest näituse kastraat. Sellised kassid on samuti parimate tõuomadustega, aga mingil põhjusel kasvataja peab vajalikuks loom steriliseerida/ kastreerida. Tavaliselt sellepärast, et lähipiirkonnas on juba sarnaste liinidega kasse. Sellised loomad on sobilikud inimesele, kes käib meelsasti näitustel, aga ei soovi tegeleda aretusega. Loomulikult on steriliseeritud/ kastreeritud isendi hind odavam. Ostes näituse või näituse kvaliteediga kassipoja, ei tähenda see seda, et peate kassiga näitustel käima hakkama.

Kohe alguses tuleks otsustada, mis eesmärgil just tõukass ostetakse. Ei ole õige, kui otsustatakse tõukass osta lemmiku hinnaga, aga tahetakse “üks pesakond ikkagi teha” Sellisel juhul ei ole tegemist aretusega, vaid hoopis paljundamisega. Sellise tegevusega võivad kaasneda suured trahvid.